logo
CHINA - CHINESE SUPER LEAGUE
Match start: 12:00
Chongqing Lifan‎ - Qingdao Huanghai‎ Chongqing Lifan‎ - Qingdao Huanghai‎
RUSSIA - PREMIER LEAGUE, WOMEN
Match start: 12:00
Zvezda-2005 Perm (W)‎ - Chertanovo Moskva (W)‎ Zvezda-2005 Perm (W)‎ - Chertanovo Moskva (W)‎
Match start: 15:00
FC Lokomotiv Moscow (W)‎ - Zhfk Yenisey Krasnoyarsk (W)‎ FC Lokomotiv Moscow (W)‎ - Zhfk Yenisey Krasnoyarsk (W)‎
Match start: 15:00
CSKA Moscow (W)‎ - FK Kubanochka Krasnodar (W)‎ CSKA Moscow (W)‎ - FK Kubanochka Krasnodar (W)‎
Match start: 15:00
Ryazan-Vdv (W)‎ - FC Zenit Saint Petersburg‎ Ryazan-Vdv (W)‎ - FC Zenit Saint Petersburg‎
SOUTH AFRICA - NATIONAL FIRST DIVISION
Match start: 13:00
Uthongathi‎ - JDR Stars‎ Uthongathi‎ - JDR Stars‎
INT. CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
Match start: 13:00
SV Rödinghausen‎ - Werder Bremen II‎ SV Rödinghausen‎ - Werder Bremen II‎
Match start: 15:00
SSV Jahn Regensburg‎ - 1. FC Nuremberg‎ SSV Jahn Regensburg‎ - 1. FC Nuremberg‎
Match start: 15:30
FK Pardubice‎ - Bohemians 1905‎ FK Pardubice‎ - Bohemians 1905‎
Match start: 16:00
AEK Larnaca‎ - Olympiakos Nicosia‎ AEK Larnaca‎ - Olympiakos Nicosia‎
Match start: 16:00
FC Chomutov‎ - FK Usti Nad Labem‎ FC Chomutov‎ - FK Usti Nad Labem‎
Match start: 16:00
SKN St. Poelten‎ - FC Viktoria Plzen‎ SKN St. Poelten‎ - FC Viktoria Plzen‎
Match start: 16:30
Young Style SC Wienerberg‎ - Mauerwerk‎ Young Style SC Wienerberg‎ - Mauerwerk‎
Match start: 17:00
SC Westfalia 04 Herne‎ - ROT Weiss Oberhausen‎ SC Westfalia 04 Herne‎ - ROT Weiss Oberhausen‎
UKRAINE - PERSHA LIGA
Match start: 14:30
Cherkashchyna‎ - MFC Mykolaiv‎ Cherkashchyna‎ - MFC Mykolaiv‎
LATVIA - VIRSLIGA
Match start: 15:00
BFC Daugavpils‎ - FC Caramba/Dinamo‎ BFC Daugavpils‎ - FC Caramba/Dinamo‎
Match start: 15:00
FS Metta/Lu‎ - FK Tukums 2000/Tss‎ FS Metta/Lu‎ - FK Tukums 2000/Tss‎
BOSNIA & HERZ. - PREMIJER LIGA
Match start: 15:00
FK Zeljeznicar‎ - Borac Banja Luka‎ FK Zeljeznicar‎ - Borac Banja Luka‎
Match start: 17:00
NK Siroki Brijeg‎ - FK Velez Mostar‎ NK Siroki Brijeg‎ - FK Velez Mostar‎
RUSSIA - PREMIER LEAGUE
Match start: 15:00
Rotor Volgograd‎ - FC Zenit ST Petersburg‎ Rotor Volgograd‎ - FC Zenit ST Petersburg‎
Match start: 17:00
Rubin Kazan‎ - Lokomotiv Moscow‎ Rubin Kazan‎ - Lokomotiv Moscow‎
ESTONIA - CUP
Match start: 15:30
FC Hiiumaa‎ - Keila JK‎ FC Hiiumaa‎ - Keila JK‎
Match start: 16:00
Hujk Emmaste‎ - Maardu FC Starbunker‎ Hujk Emmaste‎ - Maardu FC Starbunker‎
FINLAND - KAKKONEN, LANSI
Match start: 15:30
TPV Tampere‎ - FC Jazz‎ TPV Tampere‎ - FC Jazz‎
CZECH REP. - CUP
Match start: 15:30
Frenstat Pod Radhostem‎ - FC Dolni Benesov‎ Frenstat Pod Radhostem‎ - FC Dolni Benesov‎
Match start: 15:30
1 Hfk Olomouc‎ - FC Slovan Rosice‎ 1 Hfk Olomouc‎ - FC Slovan Rosice‎
SLOVAKIA - SUPERLIGA
Match start: 16:00
FC Spartak Trnava‎ - MFK Ruzomberok‎ FC Spartak Trnava‎ - MFK Ruzomberok‎
Match start: 17:00
MSK Zilina‎ - FC Nitra‎ MSK Zilina‎ - FC Nitra‎
Match start: 18:00
SK Slovan Bratislava‎ - MFK Zemplin Michalovce‎ SK Slovan Bratislava‎ - MFK Zemplin Michalovce‎
SOUTH AFRICA - PREMIER LEAGUE
Match start: 16:00
Mamelodi Sundowns‎ - Orlando Pirates‎ Mamelodi Sundowns‎ - Orlando Pirates‎
INT. CLUBS - UEFA CHAMPIONS LEAGUE, PRELIMINARY ROUND
Match start: 16:00
KF Drita‎ - FC Linfield‎ KF Drita‎ - FC Linfield‎
TUNISIA - LIGUE 1
Match start: 16:00
AS Slimane‎ - US Ben Guerdene‎ AS Slimane‎ - US Ben Guerdene‎
Match start: 18:00
US Monastir‎ - Hammam-Lif‎ US Monastir‎ - Hammam-Lif‎
SAUDI ARABIA - DIVISION 1
Match start: 16:10
Najran SC‎ - AL Baten‎ Najran SC‎ - AL Baten‎
Match start: 16:20
AL Bukayriyah FC‎ - Al-Jabalain‎ AL Bukayriyah FC‎ - Al-Jabalain‎
Match start: 16:35
Jeddah Club‎ - AL Tai‎ Jeddah Club‎ - AL Tai‎
AUSTRIA AM. - TIROL LIGA
Match start: 16:15
SVG Reichenau‎ - WSG Swarovski Wattens Amateure‎ SVG Reichenau‎ - WSG Swarovski Wattens Amateure‎
Match start: 17:00
SV Hall‎ - SV Wörgl‎ SV Hall‎ - SV Wörgl‎
Match start: 18:00
Telfs‎ - FC Kitzbuehel‎ Telfs‎ - FC Kitzbuehel‎
AUSTRIA AM. - ELITELIGA VORARLBERG
Match start: 16:15
FC Lauterach‎ - SC Rothis‎ FC Lauterach‎ - SC Rothis‎
ISRAEL - LEAGUE CUP, PREMIER, GROUP B
Match start: 16:30
Hapoel Kfar Saba‎ - Hapoel Hadera‎ Hapoel Kfar Saba‎ - Hapoel Hadera‎
Match start: 16:30
Maccabi Netanya‎ - Maccabi Petach Tikva‎ Maccabi Netanya‎ - Maccabi Petach Tikva‎
ISRAEL - LEAGUE CUP, PREMIER, GROUP C
Match start: 16:30
Bnei Yehuda Tel Aviv‎ - MS Ironi Ashdod‎ Bnei Yehuda Tel Aviv‎ - MS Ironi Ashdod‎
Match start: 18:00
Beitar Jerusalem‎ - Hapoel Tel Aviv‎ Beitar Jerusalem‎ - Hapoel Tel Aviv‎
SLOVENIA - 2. SNL
Match start: 16:30
NK Krka‎ - NK Rudar Velenje‎ NK Krka‎ - NK Rudar Velenje‎
INT. CLUBS - EREDIVISIE COMEBACK TOURNAMENT
Match start: 16:45
FC Emmen‎ - FC Groningen‎ FC Emmen‎ - FC Groningen‎
NORWAY - 1ST DIVISION
Match start: 17:00
Kfum‎ - Lillestrom SK‎ Kfum‎ - Lillestrom SK‎
SWEDEN - SUPERETTAN
Match start: 17:00
Akropolis IF‎ - GIF Sundsvall‎ Akropolis IF‎ - GIF Sundsvall‎
Match start: 17:00
Halmstads BK‎ - Östers IF‎ Halmstads BK‎ - Östers IF‎
SCOTLAND - PREMIERSHIP
Match start: 17:00
Dundee United‎ - Hibernian FC‎ Dundee United‎ - Hibernian FC‎
BULGARIA - A PFG
Match start: 17:00
Carsko Selo 2015‎ - Etar 1924 Veliko Tarnovo‎ Carsko Selo 2015‎ - Etar 1924 Veliko Tarnovo‎
FAROE ISLANDS - PREMIER LEAGUE
Match start: 18:00
KI Klaksvik‎ - IF Fuglajordur‎ KI Klaksvik‎ - IF Fuglajordur‎
R. IRELAND - FAI CUP
Match start: 18:45
Cork City FC‎ - Longford Town‎ Cork City FC‎ - Longford Town‎
Match start: 18:45
Dundalk‎ - Waterford United‎ Dundalk‎ - Waterford United‎
INT. CLUBS - EUR LEAGUE, KO STAGE
Match start: 19:00
Shakhtar Donetsk‎ - FC Basel‎ Shakhtar Donetsk‎ - FC Basel‎
Match start: 19:00
Wolverhampton Wanderers‎ - FC Sevilla‎ Wolverhampton Wanderers‎ - FC Sevilla‎
MOROCCO - BOTOLA
Match start: 19:00
Hassania Agadir‎ - Raja Casablanca‎ Hassania Agadir‎ - Raja Casablanca‎
Match start: 19:00
Cayb Youssoufia Berrechid‎ - Mouloudia Oujda‎ Cayb Youssoufia Berrechid‎ - Mouloudia Oujda‎
Match start: 21:00
FUS Rabat‎ - Raja De Beni Mellal‎ FUS Rabat‎ - Raja De Beni Mellal‎
Match start: 21:00
Olympique De Safi‎ - Maghreb Tetouan‎ Olympique De Safi‎ - Maghreb Tetouan‎
ITALY - SERIE B, PROMOTION PLAYOFFS
Match start: 19:00
Spezia Calcio‎ - AC Chievo Verona‎ Spezia Calcio‎ - AC Chievo Verona‎
MEXICO - PRIMERA DIVISION, APERTURA
Match start: 22:00
Necaxa‎ - Monarcas Morelia‎ Necaxa‎ - Monarcas Morelia‎
PARAGUAY - PRIMERA DIVISION, APERTURA
Match start: 22:00
Nacional Asuncion‎ - General Diaz‎ Nacional Asuncion‎ - General Diaz‎
BRAZIL - SERIE B
Match start: 22:15
Sampaio Correa MA‎ - Juventude RS‎ Sampaio Correa MA‎ - Juventude RS‎
Match start: 22:15
Brasil De Pelotas RS‎ - Ponte Preta SP‎ Brasil De Pelotas RS‎ - Ponte Preta SP‎
Match start: 22:15
Botafogo SP‎ - Confianca SE‎ Botafogo SP‎ - Confianca SE‎
Match start: 23:30
Guarani SP‎ - Cruzeiro MG‎ Guarani SP‎ - Cruzeiro MG‎
Match start: 23:30
Parana Clube PR‎ - Avai SC‎ Parana Clube PR‎ - Avai SC‎